18.1.2012 První příběh

Jeden z příběhů z Důlního města. Série příběhů Vám může postupně poddhalit dění v Důlním městě, nebo poskynout cenné indicie pro příběhy Vašich postav.

Po kliknutí se obrázek zobrazí v původní velikosti.

"Výkon je na padesáti procentech." Zachmuřil se Peters a střelil pohledem po občanu č. 1217-0215. Dvěpatnáctka nikdy neměl žádnou přezdívku, prostě se mu všude říkalo jeho oficiálním číslem. Na informaci jen pokrčil rameny a dál soustředěně mžoural do ciferníků velkého ovládacího pultu.

"Včera to bylo na padesáti třech. Dalo se to čekat. Pořád nic?" Obrátil se na Peterse. Ten si znova nervózně přejel rukama po modrém plášti, symbolu toho, že je jedním z vedoucích Technického střediska města. "Nic." Zabručel. "Nic v těch zatracených schématech není. Ničemu z těch klikyháků nejde rozumět. Zdravý rozum mi říká, že někde Substraatové páry unikají, ale kudy do toho?" Dvěpatnáctka naposled zkontroloval čísla na ukazatelích a přitáhl si misku studené Nutrisóji ze včerejška. "Do mašiny bych nikdy nevlez, snad jen Ministr Mentor tuší, jak ten krám funguje. Jakou máme prognózu?" Zeptal se.

"Odešla třetí pumpa, ale dal bych krk za to, že je to proto, že to celé dva dny jeden na prázdno. Pokud bude výkon klesat dál, silové pole půjde do hajzlu. Potřebujeme víc Substraatu, je prostě někde nekvalitně zplyňován, nebo stojí za hovno." Unaveně konstatoval Peters.

Dvěpatnáctka se slepenými zuby nutrisójou zahuhlal. " Už včera jsem zahlídl ty hladový bestie, jak si vykračujou jen pár kroků od bariéry. Pokud klesneme pod čtyřicet pět, mikromembrány neudrží konstantní výkon a budeme muset spustit nouzový režim. Každá budova zvlášť. Protektura jako první."

"To ne, něco s tím musí udělat." Zabručel Peters a praštil se schématy Substraatového generátoru, energetického srdce města. Přestože byly dodávky substraatu pravidelné, generátor nepracoval, jak měl. Nebo byl nekvalitní Substraat "Už jsem posílal zprávu do MethanCity třikrát. Musí přijít oprava."

Dvěpatnáctka pokrčil rameny. "Tohle město jde do hajzlu. Stejně sem asi pošlou nové lidi a nás někde ukliděj." Spolkl další sousto vysokokalorické kaše. "Jen by mě zajímalo, co budou dělat ti po nás."

Peters zapnul zářivku. Na město se pomalu snášel soumrak. Silogenerované pole, které udržovalo všechny mutované za hranicí města slabě zářilo do noci. "Budou muset postavit novej důl. A opravit tuhle pravěkou zrůdu." Hodil hlavou k vedlejší místnosti, kde nepravidelně oddechovala soustava kotlů a převodů, ze které se šířily paprskovitě dráty ke všem budovám ve městě.

"Už je chci vidět." Ušklíbl se Dvěpatnáctka a pokračoval ve vyškrabávání misky.Po kliknutí se obrázek zobrazí v původní velikosti.


Článek se do této chvíle zobrazil 1553 občanům.

 

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich