V článku jsou všechny podstatné informace pro hráče, kteří zvažují svou účast na larpu jako příslušníci Protektorátních sil - dozoru nad chodem města, nad životem, bezpečností a ideologickou čistotou všech obyvatel Výrobního města č.7.
Jsou to zástupci Protektorátu, kteří po celém Světostátu udržují pořádek, disponují většinou moci, rozhodují nad životem a smrtí všech jejich občanů a svou silou si dokazují právo být vládci většiny civilizovaných míst. Protektoráty jsou oblasti, kde vládne Strana, vyjma Britských ostrovů, odkud Strana pochází a kde sídlí. Strana uznává ideologii jediné pravdy, též označované slovem Systém. Základními idejemi jejich vlády je čistota genetického původu a kontrola zločinu proti Systému a ideologii Strany.
Výrobní města jsou chloubou Světostátu a zároveň jeho zdrojem veškerých technologií a výrobků. Právě proto jsou Protektorátní jednotky potřeba zde více než kdekoliv jinde. Je nutné udržovat v bezchybném chodu výrobní mašinerie, zajišťovat pořádek a poslušnost pracujících občanů a zároveň je chránit před ideologickým nepřítelem, stejně jako před jimi samotnými. Narušení výrobního procesu znamená narušení celého Systému a tím i oslabení Světostátu! Tak tomu je v každém výrobním městě, Výrobní město č. 7 nevyjímaje, i zde musí vojáci protektorátu dbát na práva Strany a dodržování Systému!
Ve výrobním městě žije několik desítek protektorátních vojáků, úředníků a důstojníků. Každý zástupce Protektorátu zde má své místo a povinnosti z něj vyplývající. Za službu Straně má každý protektorátní voják právo na své vlastní místo na spaní, pravidelné příděly jídla, pravidelný žold a veškeré privilegia vyplývající z občanství první kategorie. Zato ovšem musí každý zástupce Protektorátu striktně poslouchat příkazy svých nadřízených, dodržovat pravidla Strany a Systému i oblastní vyhlášky, ochraňovat všechny zájmy Strany a dbát na ideologickou a genetickou čistotu obyvatel výrobního města. A to i za cenu vlastního života.
Vojáci udržují ve výrobním městě pořádek, brání město před vnějšími i vnitřními nepřáteli. Také ale musí důsledně dbát na bezchybné fungování města, na nepřetržitou výrobu, důsledné dodržování stanovených kvót, odhalování sabotérské činnosti a zpravidla podílení se na Orwellovské mašinérii totalitního systému. Protektorátní vojáci a úředníci sídlí v nejzachovalejší budově výrobního města, kde se nalézají veškeré kanceláře a archívy protektorátu, sklad munice, ubikace vojáků i výslechové místnosti a jídelna pro občany Strany.
Hra za protektorát je velice specifická a v jistých ohledech nekreativní. Hráč, který se rozhodne hrát za protektorát, bude poslouchat rozkazy a plnit je, i když mu přijdou sebevíce nesmyslné. Ovšem nejedná se jen o bezhlavé střílení všech nepřátel, ba naopak. Protektorát musí pečlivě zvážit každý krok, který uskuteční. Nejde postřílet každého, kdo se postaví na odpor, mohlo by se tím narušit fungování celého Výrobního města! Ale Stejně tak nelze tolerovat jakýkoliv náznak odporu či narušení Systému. Proto musí hráči protektorátu vždy zvážit každý svůj krok a s ním i zvažovat jeho důsledky.
Způsob hry za Protektorát
- Zástupce Protektorátu ve výrobním městě je povinen dohlížet na fungování města, stejně jako na genetickou a ideologickou čistotu jeho obyvatel.
- Stejně jako každý občan i zástupce protektorátu má právo na svůj životní prostor, přídělové jídlo, právo na odpočinek a soukromé vlastnictví (Ovšem je jídlo a Jídlo).
- Protektorátníci nepracují ve výrobě, jejich zaměstnání je dohlížet na fungování výroby, jako i na pořádek ve městě i mimo něj.
- Zástupcům protektorátu není oficiálně dovoleno se sdružovat s jinými skupinami nacházejícími se ve městě. Mohou přijímat rozkazy pouze od svých nadřízených, či od legitimních výše postavených členů Strany.
- Vše co není v rozporu s pravidly Larpu je neoficiálně dovoleno. Následky si však ponese každá postava, pokud na to Strana přijde.
- Cíle hráčů Protektorátu by měli vycházet z cílů Strany. Ale pro lepší hru v Protektorátu je dobré sepsat svůj životní příběh a cíl své postavy a ten se snažit během hry naplnit a ideálně spojit s cíli Strany (např. zdiskreditovat tu vyšetřovatelskou svini, díky níž jsi byl degradován na obyčejného vojína.)
- I postava ztvárňující Protektorátního vojáka či úředníka by měla mít sepsanou svou minulost a svůj popis. Toto pomůže dotvářet atmosféru hry (např. ve chvíli, kdy se rozhodnete pozměnit rozkaz, protože se příčí s nějakým osobním pohnutkem vaší postavy), stejně tak jako organizátorům pomůže doladit hru samotnou.
Kostýmová povinnost
Barvou protektorátu je černá, barvou Strany je červená. Proto se veškeré protektorátní uniformy, obleky a výstroj objevují především v černé barvě s červenými doplňky. Černý stejnokroj se tradičně doplňuje rudou páskou přes levou ruku, na níž je vyobrazen znak Strany. Do důstojnické a vycházkové uniformy je rovněž možnost zařadit červenou kravatu. Mezi dobré doplňky patří také taktické vesty, sumky, černé kabáty, helmy, rukavice, pancíře.
Celkové ladění kostýmu se liší podle zařazení jednotlivých zástupců protektorátu. U vojáků se očekává a silně doporučuje spíše taktická výstroj a zbroje schopné odolat dopadu tupých předmětů a střepin. U důstojníků a úředníků Strany se očekává naopak reprezentativnější uniformy, kabáty a obleky dávající na odiv jejich svrchovanost oprati nuzně oblečeným lidem, kteří nejsou členy Strany.
Více informací o kostýmech budete moci najít v článku, věnovaném odívání mezi protektorátními jednotkami.
Článek se do této chvíle zobrazil 1330 občanům.